09:00-21:00

ראשון-שישי

מרכז הבמה

רחוב הכרמל 20 קומה א' גני תקווה

03-6037777

info@everestn.co.il

Compare Listings

שלבים חשובים לרוכש דירה

שלבים חשובים לרוכש דירה

דירה היא נכס יקר, אחד היקרים שתרכשו בחייכם, לפי אילו קריטריונים תבחרו את הדירה שלכם, ולמה כדאי להיעזר ביועץ נדל”ן מקצועי ובעורך דין המתמחה בתחום הנדל”ן. טיפים לרכישת דירה מדי שנייה.

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה, מאחר ומדובר בנכס יקר, מן הסתם אתם עומדים להשקיע בו את מרבית חסכונותיכם, להיכנס להתחייבויות משכנתא גדולות, מדובר בהרבה כסף, אולי כל הכסף שלכם, ואם הנכם שוקלים רכישת דירה מיד שנייה חשוב מאוד להיות מודעים לכל השלבים החשובים בתהליך קניית הדירה. כדי שלא תמצאו עצמכם עם נכס שעלה הרבה, אבל שווה מעט.

מה חשוב לבדוק כשרוכשים דירה מיד שנייה?

נתחיל בכלל שנכון להרבה נכסים , אך במיוחד לדירה: חשוב לבחור דירה שתשמור על ערכה לאורך זמן ושיהיה ניתן למכור אותה בבוא העת במהירות ובמחיר הוגן.

זכויות במקרקעין – האם המוכר והבעלים של הקרקע הם אותו אדם?

 

מצאתם את הנכס שבו תרצו להשקיע ולהשתקע? התחילו בבדיקת הזכויות על הנכס. ראשית, בידקו את זכויות המקרקעין של הקבלן או המוכר, רצוי להיעזר בשירותי עורך דין.

אם מדובר בקרקע של מנהל מקרקעי ישראל, בידקו האם למוכר חוזה פיתוח או חוזה חכירה. אם הקרקע פרטית, בקשו לדעת האם המוכר הוא בעל הקרקע הרשום בטאבו, ואם לא, הבינו היטב מה טיב זכויותיו להירשם או לרשום אתכם כבעלים חדשים.

מצב הדירה – חפשו את הרטיבות

לכו לבקר בדירה ובבניין יותר מפעם אחת – מומלץ בשעות שונות. בידקו את תקינות הברזים, את עוצמת זרם המים, הפעילו את המזגן, התבונו היטב בתקרה, פעמים רבות מסתתרת שם רטיבות. אם אתם מתכננים לבצע שינויים בדירה, בידקו אם הם ניתנ ים לביצוע לפני סגירת העסקה.

הנאים השכנים בעיניכם? בתי הספר? והסביבה?

לפני שתחליטו על קנייה, הסתכלו סביבכם, בררו מה בנוי ומהן תוכניות הבנייה לעתיד באזור, ואפילו בדקו את תכנית המתאר המקומית. חשוב גם להבין מה מציעה הסביבה מבחינת נגישות, נוחות ועניין. בררו היכן נמצאים גני הילדים ובתי הספר הקרובים. מרכזי קניות. בית כנסת, איך התחבורה הציבורית באזור והאם הנגישות לצירי תנועה מרכזיים טובה.

אל תשכחו את התשלומים הנוספים

חכו עוד רגע לפני שתסכמו עם המוכר מה יהיה המחיר הסופי, חשבו גם את כל התשלומים הנוספים, תתפלאו לגלות שהם לא קטנים: מס רכישה- עשוי להגיע ל3% מערך הדירה. עמלת תיווך 2% ממחיר הדירה ושכר טרחה לעורך דין – כ1% ממחיר הדירה. עוד תשלומים נוספים כוללים אגרות שונות, כגון אגרת רישום בטאבו – רישום הערת אזהרה בהליך הרכישה וחיבור לחשמל, מים וגז.

חוזה לרכישה הדירה

החלטתם שזה הנכס שלכם ,פנו לעורך דין שיכין עבורכם את חוזה הרכישה המפרט את כל ההסכמות וההבנות שהושגו עם המוכר , כולל מחיר סופי מועד פינוי תנאי תשלום ומה נשאר בדירה

כחלק אינטגרלי של המחיר . כמו כן העו”ד  יבדוק את הזכויות על הנכס כפי שהן מופיעות בנסח טאבו ויוודא שלא מוטלים על הנכס שעבודים ועיקולים.

בדקתם וביצעתם כל הנ”ל, שילמתם את כל מחיר הדירה וכבר יש לכם מפתח ביד, עכשיו נותר רק לבדוק עם העו”ד שלכם כי רישום הדירה על שמכם אכן בוצע בטאבו . “סוף טוב הכל טוב..”

img

אוורסט יזמות ושיווק נדלן

הצטרף לדיון